Subscribe to Kanał Wpisy z bloga
Bezpieczne IT i nowoczesne technologie w praktyce.
Zaktualizowano: 5 godzin 24 minuty temu

Webinarium PL: Sztuczki i kruczki z XG cz. 1 – Przegląd Sophos XG Firewall

śr., 11/07/2018 - 11:46

 

Kolejne z cyklu webinariów Sophos po polsku, zatytułowane „Sztuczki i kruczki z XG cz. 1 – Przegląd Sophos XG Firewall” odbędzie się w piątek 9 listopada 2018 o godzinie 11:30. Zapraszamy do wzięcia udziału!

Sophos XG Firewall zapewnia kompleksową ochronę sieciową następnej generacji, która ujawnia ukryte i blokuje dotąd nieznane zagrożenia oraz automatycznie reaguje na incydenty. Dowiedz się więcej na temat tego rozwiązania podczas webinarium z inżynierem Sophos, Panią Joanną Wziątek.

Zagadnienia, które zostaną omówione podczas webinarium:

• Dlaczego Sophos XG Firewall jest inny?
• Na czym polega koncepcja Synchronized Security i jak funkcjonuje ona w XG?
• Sandstorm – piaskownica w wydaniu Sophos.
• Praktyczne raporty bezpośrednio na urządzeniu.

Webinarium odbędzie się w piątek 9 listopada 2018 o godz. 11:30. REJSTRACJA

Kategorie: Kategoria

Nowe funkcje IceWarp Mail Server w wersji 12.1.1

pt., 10/26/2018 - 15:01

Najważniejszą z nowości wprowadzonych w wersji 12.1.1 IceWarp Server jest integracja funkcji e-mail i TeamChat. Od teraz użytkownicy mogą dzielić się wersjami roboczymi i wiadomościami przychodzącymi w ramach czatu, a nawet wspólnie z kolegami redagować nowe szkice maili. Co więcej, kiedy dana wiadomość jest już gotowa można ją przesyłać z i na TeamChat.

Kolejną nową funkcjonalnością serwera IceWarp jest weryfikacja dwuetapowa - logowanie do systemu odbywa się za pomocą hasła oraz kodu pochodzącego z wiadomości SMS lub aplikacji IceWarp Authenticator App, co znacznie minimalizuje ryzyko niechcianego dostępu do konta pocztowego, zwiększając jego bezpieczeństwo.

Dzięki wersji 12.1.1 użytkownicy mogą w łatwy sposób zaplanować spotkania wewnątrz i poza firmą. Innowacyjny kalendarz IceWarp znajdzie dogodny przedział czasowy dla wszystkich zaproszonych na dane spotkanie osób – oszczędność czasu gwarantowana.

Nowością jest także opóźniona wysyłka wiadomości – od teraz użytkownik ma dodatkowe 5 sekund zanim e-mail zostanie wysłany, co może zapobiec wysłaniu nieukończonej lub źle zredagowanej wiadomości, a nawet takiej, która nie powinna zostać wysłana wcale.

W wersji 12.1.1 udostępniono IceChat na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, co więcej od teraz użytkownicy IPhone’ów skorzystają z rozmów audio i wideo.

W najnowszej wersji serwera IceWarp zaprezentowano również udoskonalone arkusze kalkulacyjne – dodano możliwość korzystania z tabel przestawnych i makr, wprowadzono również tryb „Recenzji”, aby użytkownicy mogli zobaczyć wszystkie zmiany dokonane w danym pliku.

Więcej informacji o IceWarp Server znajdziesz na naszej stronie.

 

Źródło: https://blog.icewarp.com/icewarp-12-1-1-update/

 

 

Kategorie: Kategoria

Webinarium techniczne SOPHOS PL: Synchronized Security – Efektywna współpraca w walce z nowoczesnymi zagrożeniami

śr., 10/24/2018 - 13:30

Przed nami kolejne z cyklu polskojęzyczne webinarium techniczne przygotowane przez producenta oprogramowania SOPHOS zatytułowane „Synchronized Security – Efektywna współpraca w walce z nowoczesnymi zagrożeniami”. Zachęcamy do rejestracji na to wydarzenie.

Synchronized Security umożliwia jednoczesną współpracę wszystkich produktów ochronnych jako system – skuteczniej niż atakujący. Zsynchronizowana ochrona łączy w sobie intuicyjną platformę bezpieczeństwa z nagradzanymi produktami, które aktywnie współdziałają jako system cyberbezpieczeństwa. Dzięki temu możliwe jest automatyczne reagowanie na zagrożenia w kilka sekund.

Producent przygotował webinarium techniczne, w którym na żywo przedstawi, w jaki sposób rozwiązania bezpieczeństwa Sophos współdziałają i automatycznie reagują na zagrożenia – na urządzeniach końcowych, serwerach, bramie i urządzeniach mobilnych.

Webinarium w języku polskim odbędzie się w piątek 26 października 2018 o godz. 11:30. REJESTRACJA

Prowadzący: Joanna Wziątek

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Kategorie: Kategoria

Webinarium GFI: Jak zminimalizować ryzyko cyberataków na Twoją sieć?

wt., 10/23/2018 - 10:57

Producent oprogramowania GFI Software™ zaprasza na kolejne z cyklu webinarium dotyczące sposobów na uproszczenie ochrony Twojej sieci. 

Tym razem podczas webinarium prowadzący pomoże odpowiedzieć na pytanie: Jak zminimalizować ryzyko cyberataków na Twoją sieć?

Omówione zostaną przypadki ataków przeprowadzanych przez obecnie najbardziej rozpowszechniony malware, czyli tzw. Remote Access Trojans (RATs).

Webinarium odbędzie się we wtorek 23 października 2018 o godz. 16:00. REJESTRACJA

Kategorie: Kategoria

Webinarium SOPHOS ENG: Hakujemy na żywo – Czy Państwa infrastruktura serwerowa jest bezpieczna?

śr., 10/17/2018 - 10:48

Zachęcamy do udziału w niecodziennym spotkaniu przygotowanym przez producenta oprogramowania SOPHOS, który już w najbliższy wtorek 23 października 2018 o godz. 9:30 zaprasza Państwa na swoje webinarium zatytułowane „Hakujemy na żywo – Czy Państwa infrastruktura serwerowa jest bezpieczna?”.

Podczas spotkania etyczny haker Johannes Kick zademonstruje na żywo, jak przeprowadzane są nowe rodzaje ataków, jakiego typu backdoory wbudowane są w oprogramowanie, w jaki sposób exploity pomagają w kradzieży haseł oraz jak najnowsze wersje ransomware stosowane są do kradzieży i szyfrowania danych.

Natomiast drugi prezenter, Michael Veit, ekspert firmy Sophos, pokaże w jaki sposób Sophos XG Firewall oraz Intercept X Advanced for Servers wykrywa i zatrzymuje ataki dzięki nowoczesnym technikom ochronnym takim jak głębokie uczenie, a także zapewnia ochronę przed ransomware, wykrywanie exploitów i analizę behawioralną.

Webinarium w języku angielskim odbędzie się w wtorek 23 października 2018 o godz. 9:30 i potrwa 60 minut. REJESTRACJA

Kategorie: Kategoria

Kwartalne promocje od GFI Software – październik-grudzień 2018

pon., 10/15/2018 - 14:51

Na początku października 2018 producent oprogramowania, firma GFI Software, ogłosił, że w ostatnim kwartale bieżącego roku, a konkretnie do 21 grudnia, będą obowiązywać atrakcyjne oferty promocyjne. Poniżej zamieszczamy listę aktualnych promocji.

Promocje na zakup nowych licencji

1. Wykup subskrypcję GFI Unlimited na 2 lata, otrzymaj 3 rok gratis. Promocja trwa od 1 października 2018 do 21 grudnia 2018 i dotyczy wyłącznie sprzedaży nowych licencji GFI Unlimited.

2. Zamień dotychczasowe rozwiązanie na produkt GFI Unlimited lub Exinda i otrzymaj 50% zniżki od ceny zakup nowych licencji/sprzętu GFI Software. Warunkiem, który pozwala na udział w promocji jest posiadanie aktywnej, konkurencyjnej licencji lub ważnej wyceny konkurencyjnego produktu.

3. Pierwszy zakup Exinda w 2018 roku do 30% tańszy. Ta promocja jest ważna od 1 października 2018 do 21 grudnia 2018 i dotyczy wyłącznie pierwszej transakcji Exinda w 2018 roku.

Promocje na odnowienie wsparcia licencji

 1. Odnów wsparcie licencji na dwa lata i otrzymaj trzeci rok za darmo. Klienci posiadający licencje GFI i Kerio, których wsparcie wygasa lub wygasło pomiędzy 1 stycznia, a 31 grudnia 2018, chcący odnowić wsparcie tej licencji mogą zakupić nową dwuletnią subskrypcję GFI Unlimited, wraz z nią otrzymają trzeci rok trwania subskrypcji gratis. Promocja obejmuje jedynie zakup odnowienia wygasającego lub wygasłego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 i zamianę licencji na subskrypcję GFI Unlimited.

 

Kategorie: Kategoria

Webinarium SOPHOS PL – Wzrost złośliwego oprogramowania: Ransomware & Cryptojacking w pigułce

pon., 10/08/2018 - 12:38

Kolejne z cyklu webinariów SOPHOS w języku polskim przed nami. W poniedziałek 15 października 2018 zapraszamy do udziału w spotkaniu zatytułowanym „Wzrost złośliwego oprogramowania: Ransomware & Cryptojacking w pigułce”, które poprowadzi inżynier firmy SOPHOS, Pani Joanna Wziątek.

Podczas tego webinarium dowiedzą się Państwo:

• co to jest ransomware?

• jaka jest różnica między cryptomining and cryptojacking?

• jak działa blockchain i kopanie bitcoinów?

• jakie są metody i sposoby ochrony sieci korporacyjnej i komputerów przed ransomware i cryptojacking?

Webinarium odbędzie się 15 października 2018 o godz. 11:30 i potrwa godzinę. REJESTRACJA

Zachęcamy do wzięcia udziału!

 

Kategorie: Kategoria

Zabezpieczony: Zmiany w programie partnerskim GFI Software

czw., 10/04/2018 - 12:00
This post is password protected. To view it please enter your password below
Kategorie: Kategoria

Relacja z SOPHOS Discover 2018 Dubrownik

pt., 09/28/2018 - 13:03

Raz w roku, w wybranym miejscu w Europie, SOPHOS organizuje dla swoich najlepszych partnerów konferencję, która ma na celu przedstawienie strategi rozwoju produktów i współpracy z partnerami. Konferencja odbywa się pod szyldem SOPHOS Discover, w tym roku głównym hasłem imprezy było „FUTURE” – przyszłość. Jaka zatem przyszłość czeka na nas z rozwiązaniami SOPHOS? Zapraszam do krótkiej relacji.

W tym roku, jako Platinum Partner Sophos mieliśmy okazję po raz kolejny uczestniczyć w tej imprezie, kierowanej do partnerów z rejonu EMEA. Konferencja trwała od 17 do 19 września i zorganizowana była w Dubrowniku. Dla naszej firmy jest to ciekawy czas, ponieważ „w pięknych okolicznościach przyrody” uzyskujemy wiedzę na temat obowiązujących trendów w interesującym nas sektorze bezpieczeństwa i komunikacji IT.

W przypadku produktów SOPHOS jest kilka ciekawych wniosków, którymi w tym artykule chciałbym się podzielić.

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, duży nacisk w trakcie prezentacji położono na zagrożenia związane z wykrywaniem malware oraz zagrożeń niewykrywalnych przez sygnatury, czyli nowe niezidentyfikowane zagrożenia tzw. „zero day”. Już podczas pierwszej prezentacji, prezes spółki SOPHOS, Kris Hagerman pochwalił się wykresem, w którym zestawiona była skuteczność wiodących producentów na rynku.

Jak widać na załączonym zdjęciu, w tym sektorze SOPHOS znacznie wyprzedza konkurencję, największe wrażenie zrobiła na mnie skala różnicy w skuteczności pomiędzy rozwiązaniami innych producentów, a tymi sygnowanymi przez SOPHOS.

W tym miejscu warto pamiętać, że SOPHOS jest jednym z nielicznych producentów, który może się pochwalić ogromnym doświadczeniem na polu tak szerokiej gamy produktów, kierowanych do różnych sektorów bezpieczeństwa IT. SOPHOS Lab od lat zbiera swoje doświadczenie na polu ochrony stacji roboczych i serwerów poprzez zabezpieczenia klasyczne EndPoint Security oraz z konsolą cloud SOPHOS Central. Producent posiada ogromne doświadczenie i zbiera dane z zagrożeń pojawiających się na brzegu sieci. W tym przypadku posiada w ofercie dedykowane gateway dla bezpieczeństwa sieciowego i poczty elektronicznej oraz oferuje dwie bogate linie produktowe w zakresie bezpieczeństwa UTM, bazując jeszcze na technologiach swoich, jak i Astaro oraz Cyberoam. Rozwiązania dla urządzeń mobilnych SOPHOS Mobile dają możliwość kontroli zagrożeń pojawiających się także w technologi mobilnej jak np. Android.

Taka analiza pozwala odpowiedzieć nam na pytanie, dlaczego właśnie SOPHOS Labs jest tak skuteczny.

 

Dane przedstawiane przez CEO SOPHOS były oczywiście poparte zewnętrznymi badaniami.

W dalszej części prezentacji szef SOPHOS przedstawił promowany, najskuteczniejszy model bezpieczeństwa oferowany dla klienta, czyli SOPHOS Synchronized Security, którego ideą jest połączenie produktów SOPHOS w kompatybilne, zsynchronizowane centrum bezpieczeństwa klienta. Pełna wymiana danych pomiędzy rozwiązaniami oferowanymi w pakiecie przez tego producenta, synchronizacja informacji, pełen zakres bezpieczeństwa dla poszczególnych elementów ma stanowić „Fort Knox” dla każdej firmy i instytucji, która zdecyduje się na tego typu rozwiązanie. Przyszłość bezpieczeństwa ma właśnie stanowić kompletne, inteligentne rozwiązanie, które począwszy od UTM-ów, poprzez EndPointy na stacjach roboczych i serwerach, oraz aplikacje na urządzeniach mobilnych będzie skutecznie i szybko reagowało na pojawiające się zagrożenia.

Na dowód słuszności tych tez zostały przedstawione slajdy z przyznanymi nagrodami.

jeden ze slajdów, nagrody i wyróżnienia dla SOPHOS 2017r.

 

Wśród produktów cieszących się największym zainteresowaniem znalazł się Intercept X, czyli rozwiązanie skutecznie zabezpieczające stacje robocze i serwery przed atakami typu ransomware.

 

Warto wiedzieć, że w chwili obecnej Intercept-X to nie tylko zabezpieczenie przed oprogramowaniem szyfrującym stacje robocze i serwery, to także skuteczny mechanizm chroniący klientów przed niezdefiniowanymi jeszcze zagrożeniami i atakami docelowo i w dowolnej chwili przeprowadzanymi w ramach konkretnych założeń hakerów.

 

Bardzo ciekawie wygląda roadmapa produktów SOPHOS,

 

Można by dużo pisać o zaletach rozwiązań producenta SOPHOS, a jeszcze dłużej opowiadać, dlatego jeżeli jesteś zainteresowany w jaki sposób rozwijają się i będą się kształtować technologie w zakresie bezpieczeństwa IT od SOPHOS, zapraszamy do kontaktu, chętnie spotkamy się i przedstawimy koncepcje bezpieczeństwa producenta dostosowując ją do Twoich potrzeb.

Kategorie: Kategoria

Proste i bezpieczne Wi-Fi dzięki SOPHOS Wireless – webinarium po polsku

pon., 09/24/2018 - 11:28

Zachęcamy do udziału w nowym cyklu webinariów w języku polskim przygotowanych przez producenta oprogramowania Sophos®.

Podczas najbliższego webinarium, które odbędzie się w piątek 28 września 2018, inżynier Sophos, p. Joanna Wziątek, opowie o tym jak zadbać o bezpieczeństwo połączenia Wi-Fi przy pomocy Sophos Wireless, a także jak konfigurować sieci bezprzewodowe przy użyciu Sophos Secure Wi-Fi.

Podczas spotkania zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • zarządzanie Wi-Fi bezpośrednio z Sophos Central
  • Sophos Access Points, teraz z Security Heartbeat
  • kontrola dostępu do sieci w oparciu o stan stacji (Heartbeat®)
  • scenariusze wdrożenia
  • licencjonowanie

Webinarium odbędzie się w piątek 28 września 2018 o godz. 11:30 i potrwa godzinę. REJESTRACJA

Zapraszamy!

 

Kategorie: Kategoria

Zacznij monitorować swoją sieć zanim zaczną to robić inni – webinarium GFI Software

śr., 09/19/2018 - 11:02

Zapraszamy na webinarium przygotowane przez producenta GFI ™Software Aurea Solutions, które zapoczątkuje cykl webinariów dotyczący sposobów w jaki przedsiębiorstwa mogą uprościć ochronę swoich sieci. 

Pierwsze spotkanie zostanie poświęcone następującym zagadnieniom:

  • monitorowanie sieci oraz wykrywanie nieznanych urządzeń podłączonych do Twojej sieci;
  • słabe punkty Twojej sieci i minimalizowanie ryzyka cyberataków;
  • jak rozpoznać ruch wykorzystujący Twoją sieć?
  • jak rozpoznać które aplikacje mogą w niewłaściwy sposób wykorzystywać Twoje zasoby, spowalniając  działanie kluczowych aplikacji biznesowych?

Ponadto prowadzący webinarium doradzi jak wykrywać, rozpoznawać i reagować na jedno z najszybciej rozwijających się szkodliwych oprogramowań do jakich należą trojany zdalnego dostępu (Remote Access Trojans – RATs).

Webinarium w języku angielskim odbędzie się w środę 19 września 2018 o godz. 16:00 i potrwa godzinę. REJESTRACJA 

Zapraszamy!

 

 

Kategorie: Kategoria

Zabezpieczony: Zapraszamy na doroczne spotkanie Partnerów Sun Capital

czw., 09/13/2018 - 13:36
This post is password protected. To view it please enter your password below
Kategorie: Kategoria

GFI – płać raz i bierz co chcesz

pon., 09/10/2018 - 14:00
W kwietniu br. firma GFI Software wprowadziła nowy rodzaj licencjonowania – GFI Unlimited. Po wniesieniu jednej abonamentowej opłaty w wysokości 99 zł rocznie możliwe jest korzystanie z dowolnej liczby aplikacji marki GFI oraz Kerio.

Użytkownik w ramach nabytej jednej licencji GFI Unlimited może wygenerować licencje dla dwunastu aplikacji z oferty producenta, dostępnych w pełnych wersjach: dziewięciu pakietów sprzedawanych pod marką GFI i trzech pod marką Kerio.

Subskrypcje GFI Unlimited można wykupić na trzy okresy – roczny (21,6 euro), dwuletni (41 euro) lub trzyletni (58,3 euro). Cena zakupu jest taka sama jak cena odnowienia. Firma Sun Capital, dystrybutor GFI Software w Polsce, deklaruje, że w ramach podejmowanych właśnie działań marketingowych obowiązywała będzie cena w wysokości 99 zł netto za roczną subskrypcję. W rzeczywistości będzie ona około 10 proc. niższa, co da partnerom możliwość swobodnego kształtowania ofert.

W 2018 r. udostępniono możliwość przejścia na model subskrypcyjny klientom, którzy korzystają z tradycyjnych licencji na dowolne oprogramowanie GFI i Kerio. Dzięki temu do końca grudnia będą mogli bezpłatnie używać również pozostałych aplikacji, a w kolejnym roku, zamiast tradycyjnej opłaty odnowieniowej, zapłacą za subskrypcję GFI Unlimited. Użytkownikom, którym nie będą odpowiadały warunki oferty GFI Unlimited, producent gwarantuje jednorazowe prawo powrotu do starych metod licencjonowania wykupionego produktu. Klient, który wykupi subskrypcję GFI Unlimited, otrzymuje dostęp do portalu przygotowanego przez producenta. Po zalogowaniu się może generować licencje dla aplikacji i zarządzać nimi, a także pobierać pakiety instalacyjne. Podobny portal stworzono dla partnerów, w którym widzą oni wszystkich swoich klientów oraz ich licencje…

… Krzysztof Konieczny, prezes zarządu Sun Capital, podkreśla, że stary model licencjonowania nadal będzie utrzymywany, ale nowy w większości wypadków jest dla klientów znacznie bardziej korzystny.

– Robiliśmy wiele porównań i praktycznie zawsze klient skorzysta na subskrypcji GFI Unlimited. Często finansowo opłaca się to już w przypadku dwóch lat korzystania z jednego produktu, a przecież klient dostaje też licencje na 11 pozostałych. Zyskują również partnerzy, bo mogą zacząć świadczyć usługi związane z wdrożeniami i obsługą całego portfolio produktów GFI Software – twierdzi szef autoryzowanego dystrybutora GFI Software w Polsce.

GFI+Unlimited – ulotka produktowa

Kategorie: Kategoria

Nitrokey – polska dystrybucja w Sun Capital

czw., 09/06/2018 - 15:24

Sun Capital poszerzył ofertę

Sun Capital od 1 sierpnia został autoryzowanym dystrybutorem Nitrokey. W ramach współpracy zaoferuje partnerom szyfrowane USB niemieckiej marki. Nowe rozwiązania obejmują m.in. na przechowywanie sprzętowo zaszyfrowanych danych na pendrive, szyfrowanie plików na dysku twardym, szyfrowanie korespondencji email, bezpieczne logowanie do systemu, ochronę serwerów, usługi cloud. Aplikacja kliencka jest dostępna w j. polskim.”

źródło CRN

 

„Wrocławski dystrybutor z nową umową

Powstała w 2004 roku wrocławska firma Sun Capital Sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z niemieckim producentem Nitrokey. Konsekwencją nawiązania partnerstwa jest poszerzenie portfolio produktowego wrocławskiego dystrybutora o szyfrowane urządzenia USB.

Sun Capital specjalizuje się w dystrybucji, wdrożeniach, doradztwie i szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa IT. Do tej pory firma miała w swojej ofercie rozwiązania takich marek jak Sophos, Kerio czy MailStore Software.

Dzięki nowemu kontraktowi z niemieckim producentem szyfrowanych urządzeń USB, firma może zaoferować rozwiązanie, które zapewnia bezpieczne, szyfrowane przechowywanie danych na pendrive, szyfrowanie plików, szyfrowanie korespondencji email, a także bezpieczne logowanie do systemu i usług cloud.”

źródło Brandsit.pl

Kategorie: Kategoria

Dane kontaktowe

Sun Capital Sp. z o.o.
ul. Ołtaszyńska 92c/6
53-034 Wrocław

tel. +48 71 707-03-76
tel. +48 71 360-81-00

suncapital@suncapital.pl

http://www.suncapital.pl

Subskrybuj nowości

Newsletter obsługiwany przez