Subscribe to Kanał Wpisy z bloga Wpisy z bloga
Bezpieczne IT i nowoczesne technologie w praktyce.
Zaktualizowano: 1 godzina 56 minut temu

VIVE XR Elite Deluxe Pack

czw., 06/13/2024 - 15:45

HTC VIVE producent okularów VR, udostępnia specjalny dodatek dla obecnie flagowego produktu VIVE XR Elite.
VIVE XR Elite Deluxe Pack, o tym zestawie mowa, składa się z czterech nowych akcesoriów zaprojektowanych w celu zwiększenia ergonomii i komfortu korzystania z urządzenia.

Nowi i obecni klienci VIVE XR Elite mogą otrzymać Pakiet Deluxe za darmo, rejestrując się na stronie internetowej VIVE. Gracze, entuzjaści XR i użytkownicy korporacyjni będę mogli korzystać z jeszcze wygodniejszego konfigurowalnego środowiska dzięki tym nowym dodatkom:
1) Uszczelka czołowa VIVE 2.0 do serii XR: zapewnia idealne dopasowanie, równomiernie rozkłada nacisk wokół oczu, minimalizując wyciek światła.
2) Uszczelka VIVE MR do serii XR: wygodnie dopasowuje się do czoła i zapewnia wystarczającą wentylację, a widzenie peryferyjne zapewnia doskonałą rzeczywistość mieszaną.
3) Pasek VIVE Deluxe do serii XR: Równomiernie rozkłada ciężar zestawu słuchawkowego z przodu i z tyłu, dzięki czemu jest lżejszy i bardziej stabilny podczas ruchu.
4) Klipsy zausznikowe VIVE do serii XR: Zapewniają bezpieczne połączenie mocowania akumulatora.

Od 3 czerwca do 3 lipca 2024 r. obecni posiadacze kart VIVE XR Elite mogą bezpłatnie zamawiać akcesoria z pakietu Deluxe, klikając ten link

Klienci muszą zarejestrować numery seryjne swoich urządzeń w HTC VIVE, aby odebrać te akcesoria.

oryginalny wpis

Artykuł VIVE XR Elite Deluxe Pack pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

Aktualna oferta promocyjna na zakup urządzeń Sophos XGS

śr., 06/05/2024 - 11:37
Przedstawiamy Państwu aktualną ofertę na zakup wybranych produktów Sophos w promocyjnej cenie:

A.) Urządzenia Sophos XGS klasy UTM

Niewątpliwie dużą zaletą tego urządzenia jest posiadanie dwóch procesorów. Jeden z nich dedykowany jest do zadań związanych z natychmiastową głęboką inspekcją odbieranych pakietów danych (DPI). W praktyce oznacza to możliwość skanowania odbywającego się ruchu bez zakłócania innych procesów. Sophos Firewall z serii XGS, oprócz wspomnianej pogłębionej inspekcji danych (DPI), wykorzystuje również najnowszej generacji mechanizm IPS. Dodatkowo, używa uczenia maszynowego oraz sandboxingu.

Urządzenia te polecamy kupować w szczególności z licencją Xstream Protection gwarantującą działanie kluczowych pod kątem bezpieczeństwa modułów:
 • Podstawowa licencja: Sieć przewodowa i bezprzewodowa, architektura Xstream, nieograniczony zdalny dostęp VPN, site-to-site VPN, raportowanie
 • Ochrona sieci – inspekcja TLS 1.3, zaawansowana inspekcja pakietów (DPI), system zapobiegający włamaniom (IPS) oraz zaawansowana ochrona przed zagrożeniami (ATP)
 • Ochrona stron web – mechanizmy Xstream TLS i DPI, ochrona i kontrola stron web, kontrola aplikacji, raportowanie
 • Ochrona przed zagrożeniami zero day – analiza nieznanych plików z zastosowaniem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i sandboxingu
 • Central Orchestration – orkiestracja SD-WAN VPN, zaawansowane raportowanie Central Firewall (30 dni), integracja z usługami MDR/XDR (informacje o zagrożeniach i raportowanie)
 • Rozszerzone wsparcie – Całodobowe wsparcie, aktualizacje funkcji, rozszerzona czasowa gwarancja wymiany sprzętu

Klienci posiadający starszą wersję urządzenia z serii SG a pragnący zmigrować się do nowszych urządzeń XGS, przy zakupie 3 letniej subskrypcji Xstream Protection, otrzymają:
 • 99 % rabatu na zakup nowego urządzenia,
 • 99 % rabatu na zakup modułu Web Server Protection (Web Application Firewall),
 • 3 miesiące dodatkowej subskrypcji za darmo (jest to czas który Sophos przewiduje dla klientów na dostawę sprzętu, konfigurację i wdrożenie rozwiązania).
Klienci posiadający poprzednią wersję urządzenia klasy UTM marki Sophos, a więc urządzenie z wersji XG mogą obecnie zmigrować się do najnowszej klasy XGS korzystając z bardzo dobrych warunków, tj., przy zakupie rocznej licencji Xstream Protection, klienci otrzymają:
 • 50% rabatu na zakup nowego sprzętu,
 • dodatkowe 33 % rabatu na zakup licencji,
 • 3 miesiące dodatkowej subskrypcji za darmo (jest to czas który Sophos przewiduje dla klientów na dostawę sprzętu, konfigurację i wdrożenie rozwiązania).
Przy zakupie 3 letniej subskrypcji Xstream Protection, otrzymają:
 • 50 % rabatu na zakup nowego urządzenia XGS 87/87w,
 • 75 % rabatu na zakup nowego urządzenia XGS 107/107w,
 • 99 % rabatu na zakup nowego urządzenia XGS 116 i inne wyższe modele,
 • dodatkowe 33 % rabatu na zakup licencji,
 • 3 miesiące dodatkowej subskrypcji za darmo (jest to czas który Sophos przewiduje dla klientów na dostawę sprzętu, konfigurację i wdrożenie rozwiązania).
Nowi klienci pragnący zakupić urządzenie Sophos XGS, wraz z 3 letnią licencj otrzymają:
 • 99 % rabatu na zakup nowego sprzętu (nie dotyczy modelu XGS 87/87w – przy tym modelu klient otrzymuje 50 % rabat)
 • 3 miesiące dodatkowej subskrypcji za darmo (jest to czas który Sophos przewiduje dla klientów na dostawę sprzętu, konfigurację i wdrożenie rozwiązania).

Promocja ważna do końca września 2024 r.

 

Artykuł Aktualna oferta promocyjna na zakup urządzeń Sophos XGS pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

Confidence 2024 – relacja zdjęciowa

wt., 06/04/2024 - 23:08

W Sun Capital kilka miesięcy temu postanowiliśmy wspierać działania non-profit Cyfrowego Skauta z #ISSAPolska. W tym celu przygotowaliśmy aplikację CuhAcademy oraz komiks Wirtualny oszust: „Tajemnica skradzionych haseł”, który jest scenariuszem dla wspomnianej aplikacji szkoleniowej VR.
Nasze projekty w postaci aplikacji VR oraz komiksu miałem okazję prezentować na dwudniowej konferencji Confidence (27-28 kwietnia 2024) w Krakowie.

Wrzucam szybką relację filmową z tego wydarzenia. Było naprawdę ciekawie.

 

Artykuł Confidence 2024 – relacja zdjęciowa pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

EATON IT INFOWHEEL 2024

wt., 06/04/2024 - 12:45
EATON IT INFOWHEEL 2024 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO ŚWIETNEJ ZABAWY Z FOODTRUCKIEM I NAGRODAMI!

Już w tym miesiącu będziemy mieli możliwość uczestniczenia w EATON IT INFOWHEEL 2024! To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczy wiedzy, ale także pozwoli poznać najnowsze technologie i rozwiązania oferowane przez firmę EATON. Wydarzenie odbędzie się 28 czerwca 2024 w godzinach 10:00 – 14:00 w Magnicach, tuż obok siedziby firmy AB S.A., przy ul. Europejskiej 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich klientów i partnerów Sun Capital na niezapomniane spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania firmy EATON!

Część I – EATON

Niezawodny producent zasilania gwarantowanego, firma EATON, zaprasza na wydarzenie EATON IT INFOWHEEL 2024. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uniknąć blackoutu, jak kontrolować wydatki za energię elektryczną w serwerowni klienta oraz jak dobrze zacząć wakacje, to wydarzenie jest dla Ciebie!

Na konferencji będzie dostępna imponująca ciężarówka pokazowa firmy EATON, w której będziecie mogli zobaczyć i przetestować najnowsze technologie. To niepowtarzalna okazja, aby poznać bliżej nasze innowacyjne rozwiązania, w tym:

– UPS – systemy zasilania awaryjnego, które chronią przed przerwami w dostawie prądu.

– PDU – listwy zasilające.

Rozwiązania te znajdują zastosowanie w różnych sektorach: edukacji, data center, centrach handlowych, placówkach medycznych, pracy zdalnej oraz w obszarach związanych z blackoutami i cyberbezpieczeństwem.

 Część II – HTC:

Możliwości biznesowe VR/XR i metawersu. Podczas spotkania zaprezentujemy najnowsze trendy oraz konkretne przykłady wdrożeń technologii VR/XR i metawersu, które już dziś rewolucjonizują różne branże zarówno w Polsce, jak i na świecie. Naszym celem jest pokazanie, jak te technologie mogą zwiększyć efektywność, zasięgi i rentowność Państwa działalności. Uczestnicy będą mieli możliwość przetestowania zaawansowanych gogli VR HTC Vive oraz zapoznania się z prezentacją dotyczącą technologii VR, która obejmuje praktyczne zastosowania i przyszłe możliwości tej fascynującej technologii.

Część III – SUN CAPITAL:

Szkolenie Awareness i livehack. Podczas szkolenia dla klientów będzie dostępna aplikacja Sun Capital z rozgrywką Company (Un)Hacked. To unikalna okazja, aby:

– Wcielić się w rolę hakera w bezpiecznej przestrzeni wirtualnej rzeczywistości i nauczyć się obrony przed atakami cybernetycznymi.

– Przeszkolić się z zakresu cyberbezpieczeństwa, zdobyć praktyczne porady i techniki ochrony przed zagrożeniami w sieci.

 Poczęstunek i Atrakcje

Dla uczestników wydarzenia przewidziany jest poczęstunek z foodtrucka.

Dodatkowo dla najbardziej aktywnych przewidziane są wartościowe nagrody, takie jak UPS Eaton!

 Dlaczego warto?

Dowiedz się, jak innowacyjne rozwiązania EATON mogą zrewolucjonizować Twoją działalność. Poszerz swoją wiedzę i umiejętności w zakresie nowoczesnych technologii. Nawiąż cenne kontakty i wymień się doświadczeniami z innymi profesjonalistami.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Zarezerwujcie sobie czas i dołączcie do nas na EATON IT INFOWHEEL 2024! Możliwość zapisu znajdziecie https://suncapital.pl/kontakt/

Artykuł EATON IT INFOWHEEL 2024 pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

Relacja z międzynarodowych targów wynalazków i innowacji „INTARG” 2024

pt., 05/24/2024 - 12:12

 

W dniach 21-23 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w międzynarodowych targach wynalazków i innowacji „INTARG” 2024. Było to wspaniałe doświadczenie, a organizacja targów była na najwyższym poziomie.

Nasze stanowisko mieściło się w hali młodych wynalazców, gdzie pośród wielu wspaniałych innowacji nasze rozwiązanie przyciągało uwagę i zainteresowanie odwiedzających. Byliśmy dumni, mogąc zaprezentować nasz projekt, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Podczas targów mieliśmy okazję poznać wielu wspaniałych ludzi z całego świata. Wymiana doświadczeń i inspiracji z innymi wynalazcami oraz specjalistami z różnych branż była dla nas niezwykle cenna.

Kulminacyjnym punktem naszego udziału w targach był konkurs, który odbył się ostatniego dnia na naszym stoisku. Wzięło w nim udział wielu uczestników, a po emocjonujących zmaganiach wyłoniliśmy trzech zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy! Każdy z nich otrzymał nagrody, które mamy nadzieję, będą dla nich dodatkową motywacją do dalszego zabezpieczania się w sieci.

Udział w „INTARG” 2024 był dla nas nie tylko okazją do prezentacji naszych osiągnięć, ale także inspiracją do dalszego działania i rozwoju. Dziękujemy organizatorom za profesjonalne przygotowanie tego wydarzenia oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Artykuł Relacja z międzynarodowych targów wynalazków i innowacji „INTARG” 2024 pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

Cybertek tech Festival i prezentacje Company(un)Hacked

pt., 05/17/2024 - 12:15

15-16 maja 2024 to data z kolejną ważna imprezą w branży IT #CybertekTechFestival.
Naszą aplikację Company(un)hacked promował nasz partner biznesowy, firma ALMA SA.
Nasi koledzy z ALMY demonstrowali swoim gościom na stoisku firmowym szkolenie VR z cyberbezpieczeństwa. Cieszy nas bardzo pozytywny feedback po testach naszej aplikacji.

 

bezpośredni wpis do relacji na profilu firmowych ALMA SA na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/posts/alma_cybertektechfestival-muzeumagjlafbskim-cybertektechfestival-activity-7196433101802135555-Vg_Q/?utm_source=share&utm_medium=member_desktop

Artykuł Cybertek tech Festival i prezentacje Company(un)Hacked pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

Instrukcja i uwagi do instalacji aplikacji na VR Meta Quest 1-3

pon., 05/13/2024 - 13:44
Instrukcja i uwagi do instalacji aplikacji:
Company (Un)hacked na goglach VR Meta Quest 1-3

Wstęp:

Odpowiadając na potrzeby rynku podjęliśmy decyzję odnośnie rozszerzenia możliwości korzystania z naszych produktów dla okularów VR z serii Meta Quest. Należy pamiętać, że proces instalacji i uruchamiania aplikacji może się różnić w przypadku urządzeń innych niż HTC, co również tyczy się gogli wyprodukowanych przez firmę Meta.


Ze względu na politykę firmy Meta zezwalającą wyłącznie autoryzowanym przez nich aplikacjom na znajdowanie się w głównej bibliotece urządzenia- co wiąże się z wymaganą rejestracją i licencjonowaniem za pośrednictwem ich sklepu. Nasza aplikacja musi zostać zainstalowana jako „nieznana aplikacja”, oddzielona od ekosystemu Meta.

Metody instalacji:

Chociaż istnieje kilka metod instalacji naszych aplikacji na goglach VR Meta Quest, zalecamy zastosowanie się do rekomendowanego przez nas procesu instalacji. Alternatywnie dostępna jest instalacja za pośrednictwem SideQuest, do której można uzyskać dostęp tutaj: Przewodnik instalacji SideQuest.

Rekomendowany proces instalacji:

Aby zainstalować naszą aplikację za pomocą dedykowanego do tego procesu instalatora, wykonaj następujące kroki:

 1. Rozpocznij instalację: Wpisz w przeglądarce link do strony – Oculus Developer Documentation.
 2. Tworzenie profilu organizacji: utwórz i zweryfikuj swoją organizację zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie. Ten krok ma kluczowe znaczenie dla włączenia opcji deweloperskich na urządzeniu.
 3. Włącz tryb programisty: Włącz tryb programisty na goglach VR. Jeśli wystąpi jakikolwiek problem, spróbuj włączyć go za pomocą aplikacji mobilnej Meta Quest po sparowaniu swoich gogli z aplikacją.
 4. Pobierz niezbędne pliki: Pobierz instalator aplikacji i plik .apk
 5. Podłącz gogle: podłącz gogle do komputera z systemem Windows za pomocą kabla USB.
 6. Uruchom instalator: jeśli instalator został poprawnie skonfigurowany, wystarczy uruchomić plik install.cmd na komputerze z systemem Windows. Powinien on wyświetlić podłączone urządzenia mobilne/VR i przejść przez proces instalacji.

Rozwiązywanie problemów:

 1. Urządzenie nie zostało rozpoznane: jeśli instalator nie wyświetli żadnych urządzeń, upewnij się, że tryb deweloperski jest włączony w aplikacji mobilnej Meta Quest. Ponadto spróbuj ponownie uruchomić komputer, aby odświeżyć połączenie.
 2. Błędy instalacji: występują błędy instalacji: najpierw odinstaluj poprzednią wersję z gogli, a następnie sprawdź poprawność nazwy pliku w instalatorze (install.cmd > Edit, wiersz na dole).

 

Dodatkowe porady:

Potrzeba zautoryzować headset (na goglach powinno wyskoczyć powiadomienie)
Jeżeli nic się nie pojawia po podłączeniu headsetu do PC, spróbować:
1. Restart gogli VR
2. Użyć innego kabla do podłączenia gogli
3. Opcja resetu instalatora. Przed uruchomieniem instalatora uruchomić plik reset.cmd
– W tym przypadku należy dodać do katalogu instalatora powyższy plik, uruchomić go. Spowoduje to restart instalatora.


4. W ustawieniach gogli sprawdzić, czy przejdzie z włączoną opcją System>Developer>USB Connection Dialog.
5. W aplikacji na telefon wyłączyć i włączyć tryb deweloperski.

Artykuł Instrukcja i uwagi do instalacji aplikacji na VR Meta Quest 1-3 pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

INSECON 2024 Poznań MTP

ndz., 04/21/2024 - 17:58

15-16 kwietnia na INSECOM mieliśmy okazję wspierać naszą aplikacją stowarzyszenie #ISSAPOLSKA oraz inicjatywę bezpłatnych zajęć cyberhigieny w szkołach, którą realizujemy wraz z #CyfrowySkaut.

Samo wydarzenie zostało bardzo dobrze przedstawione przez RMF24

https://interia-r-e1-78.pluscdn.pl/-/000IYJ1DYL3N016R-V1.mp4

Ciekawa relacja pojawiała się także w „Nasz głos Poznański”

link pod obrazkiem

Stoisko na którym umożliwiliśmy testy naszej aplikacji #CUHacademy oraz Company (un) Hacked cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Zresztą sami zobaczcie.

View this post on Instagram

A post shared by VrTraining.cloud (@vrtraining.cloud)

 

Artykuł INSECON 2024 Poznań MTP pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

Ochrona przed phishingiem Sophos Phish-Threat

pt., 04/19/2024 - 14:07

Sophos Phish-Threat to narzędzie, które pomaga firmom chronić się przed phishingiem, jednym z najczęstszych cyberzagrożeń. Dlatego jest wartościowe dla każdej organizacji.

Praktyczne Szkolenia

Pracownicy dzięki Sophos Phish-Threat uczą się rozpoznawać niebezpieczne e-maile przez uczestnictwo w symulowanych atakach phishingowych. Narzędzie to również oferuje realistyczne scenariusze, które przygotowują zespół na wyzwania na różnych poziomach trudności, od podstawowych do zaawansowanych.

Różnorodność Materiałów Edukacyjnych

Program zawiera ponad 60 modułów szkoleniowych uczących, jak unikać pułapek phishingowych. Są one interaktywne i dostępne w wielu językach, co umożliwia korzystanie z nich każdemu pracownikowi, bez względu na lokalizację i język.

Łatwa Integracja i Zarządzanie

Sophos Phish-Threat współpracuje z innymi produktami Sophos za pomocą platformy Sophos Central, co sprawia, że zarządzanie szkoleniami i monitorowanie ich efektywności jest łatwiejsze.

Efektywne Monitorowanie i Raportowanie

Dzięki szczegółowym raportom i analizom można śledzić postępy oraz efektywność szkoleń. To istotne, aby zidentyfikować obszary wymagające wzmocnienia i dostosować program do potrzeb firmy.

Budowanie Świadomości

Wdrażanie Sophos Phish-Threat wspomaga budowanie kultury bezpieczeństwa w organizacji. Pracownicy nie tylko uczą się, jak radzić sobie z phishingiem, ale również stają się bardziej świadomi zagrożeń cyfrowych, co zwiększa ogólne bezpieczeństwo firmy.

Elastyczność

Sun Capital umożliwia korzystanie z oferty Sophos zgodnie z miesięcznym harmonogramem, który można dostosować do potrzeb firmy, wybierając okres 1, 2, czy 3 miesięcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o narzędziu, zapraszamy do obejrzenia naszego filmu na YouTube. Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=dLaCi6orO1w

Artykuł Ochrona przed phishingiem Sophos Phish-Threat pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

Przesyłanie obrazu z gogli VR HTC VIVE XR Elite do przeglądarki internetowej i zewnętrznego wyświetlacza

pt., 04/12/2024 - 15:14

Przesyłanie obrazu z gogli VR do zewnętrznego wyświetlacza w większości headsetów VR wygląda bardzo podobnie. W zależności od modelu okularów różnić może się umiejscowienie przycisków na kontrolerach, nazwy i pozycje w menu urządzenia oraz wspierane tryby udostępniania. W tym wpisie pokażemy jak wymusić „screen sharing” lub „casting” obrazu z urządzenia HTC VIVE XR Elite, które są jednymi z wspieranych gogli VR, na których bezproblemowo można uruchomić szkolenie security awareness dla nietechnicznych pracowników – Company (Un)Hacked.

Poniższy poradnik jest tłumaczeniem materiałów producenta.

Przesyłanie ekranu do przeglądarki internetowej

Możesz dzielić się tym, co widzisz w wirtualnej rzeczywistości z innymi, przesyłając obraz z gogli VR do przeglądarki internetowej na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Uwaga:

 • Twoje gogle VR oraz komputer lub urządzenie mobilne muszą być połączone z tą samą siecią Wi-Fi.
 • Aby włączyć przesyłanie w trybie passthrough, przejdź do Ustawień (kliknij trybik w menu), wybierz Zaawansowane > Ustawienia aparatu, a następnie włącz opcję „Zezwalaj na rejestrowanie i przesyłanie podglądu otoczenia”.
   1. Otwórz Menu VIVE. Aby to zrobić, wciśnij przycisk VIVE na prawym kontrolerze.
   2. Wybierz Prześlij, a następnie Prześlij do przeglądarki.
    Wyświetli się adres IP o następującym formacie: http://[IP]:8080/cast, np. http://10.10.10.100:8080/cast
   3. Otwórz przeglądarkę internetową na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym i wprowadź wyświetlony na goglach adres.
   4. Kiedy pojawi się strona powitalna, kliknij Połącz.
    Zobaczysz ekran wirtualnej rzeczywistości.
   5. Podczas przeglądania ekranu VR w przeglądarce możesz podejmować następujące działania:

      Zatrzymaj przesyłanie

      Włącz lub wyłącz dźwięk z gogli VR

      Wykonaj zrzut ekranu

      Rozpocznij lub zatrzymaj nagrywanie ekranu

      Przełącz między pełnym ekranem, a oryginalnym rozmiarem okna

   6. Aby zatrzymać przesyłanie, kliknij w przeglądarce lub wybierz Zatrzymaj przesyłanie na swoich goglach VR.
   Przesyłanie ekranu do zewnętrznego wyświetlacza

   Możesz udostępniać to, co widzisz w wirtualnej rzeczywistości za pomocą urządzeń Miracast, takich jak telewizory, bezprzewodowo i w czasie rzeczywistym. Twój widok z gogli wirtualnej rzeczywistości pojawi się na wybranym urządzeniu, umożliwiając współdzielenie doznań w szerszym gronie

   Uwaga:

   • Gogle obsługują połączenie z urządzeniami Miracast zarówno w pasmach 5 GHz, jak i 2.4 GHz za pośrednictwem Wi-Fi Direct.
   • Aby włączyć przesyłanie w trybie passthrough, przejdź do Ustawień (kliknij trybik w menu), wybierz Zaawansowane > Ustawienia aparatu, a następnie włącz opcję „Zezwalaj na rejestrowanie i przesyłanie podglądu otoczenia”.
   1. Otwórz Menu VIVE. Aby to zrobić, wciśnij przycisk VIVE na prawym kontrolerze.
   2. Wybierz Prześlij.
   3. Znajdź na liście urządzenie wyświetlające, na które chcesz przesyłać widok z gogli.

   Wskazówka:

   • Jeśli urządzenie wyświetlające nie znajduje się na liście, upewnij się, że jest ustawione na przyjmowanie współdzielenia ekranu.
   • Przesyłanie ekranu automatycznie pauzuje się, gdy uzyskujesz dostęp do pewnych rodzajów okien dialogowych, takich jak ekrany hasła. Możliwość przesyłania ekranu może również być wyłączona w niektórych aplikacjach.
   • Wyświetlaczem zewnętrznym może być także ekran komputera. Zapoznaj się z naszym wcześniejszym artykułem jak uruchomić opcję „Wyświetlaj na tym komputerze” w systemie Windows.

Artykuł Przesyłanie obrazu z gogli VR HTC VIVE XR Elite do przeglądarki internetowej i zewnętrznego wyświetlacza pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

Wesołych Świąt!

pt., 03/29/2024 - 14:12
 

 

W imieniu Zespołu Sun Capital – waszych strażników cyberbezpieczeństwa, pragniemy złożyć jajecznie kolorowe życzenia na Święta Wielkanocne! Niech będą one tak bezpieczne jak nasze hasła i tak radosne jak odkrycie, że ktoś już zrobił backup danych przed wielkim “oops”. Niech ten czas przyniesie mnóstwo uśmiechu, odpoczynku od wszelkich kodów i haseł, a przy świątecznym stole niech największym wyzwaniem będzie wybór między babką a mazurkiem, a nie między silnym a bardzo silnym hasłem. Wesołych Świąt!

Artykuł Wesołych Świąt! pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

SEMAFOR 2024 podsumowanie

ndz., 03/24/2024 - 19:48

W czwartek i piątek 14-15 marca na PGE Narodowy Odbyła się jedna z ważniejszych imprez IT w rocznym kalendarzu #SEMAFOR. Semafor to konferencja organizowana prze specjalistów z branży IT skupiających się na cyberbezpieczeństwie i audycie. Dwa dni niezwykle ciekawych prezentacji, warsztatów i rozmów. W ostatnim dniu wydarzenia miałem przyjemność poprowadzić warsztaty VR. Moja prelekcja i przeprowadzone warsztaty miały na celu propagowanie szkoleń z wykorzystaniem okularów VR. Efekt Immersji realizowaliśmy w środowisku mieszanym i wirtualnym. Warsztaty przygotowałem z wykorzystaniem naszej aplikacji Company (Un)Hacked z pomocą 2 ochotników/kursantów z pośród widowni.

Bardzo intensywne dwa dni obfitowały w niezliczoną ilość testów naszych szkoleń VR Company(un) Hacked oraz CUH Academy. Dziękuję członkom ISSA Polska, za przyjęcie mojej aplikacji do tych warsztatów. Wszystkich, których miałem przyjemność spotkać i rozmawiać na tej konferencji bardzo serdecznie pozdrawiam. Szczególnie serdecznie pozdrawiam Was koledzy, koleżanki z punktu ISSA i komando Cyfrowy Skaut. To były naprawdę bardzo interesujące i inspirujące dwa dni. Do zobaczenia na kolejnych eventach, one są naprawdę potrzebne, by materializować głosy, które znamy i cenimy w naszej branży.

HTC VIVE i Maria Kożuchowska bardzo dziękuję za rekomendację dla okularów XR Elite, których używałem w trakcie pokazów naszej aplikacji #CUHAcademy

Artykuł SEMAFOR 2024 podsumowanie pochodzi z serwisu FirewallBlog - BLOG IT.

Kategorie: Kategoria

Dane kontaktowe

Sun Capital Sp. z o.o.
ul. Ołtaszyńska 92c/6
53-034 Wrocław

tel. +48 71 707-03-76
tel. +48 71 360-81-00

suncapital@suncapital.pl

http://www.suncapital.pl

Subskrybuj nowości

Newsletter obsługiwany przez